Haber

Tuncay Özkan: “Gizli bir işin içinde değiliz. Bayrağımız, Vatanımız Kırmızı Çizgimizdir.

CHP Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan, “Gizli bir işin içinde değiliz. Bayrağımız, vatanımız kırmızı çizgimizdir. Bizim PKK ile alakamız yok, bizim hesaplaşmamız var” dedi.

CHP Genel Lider Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan bugün Twitter hesabından bir görüntü paylaştı. Paylaşımında açıklama yapan Tuncay Özkan, “Gizli bir işin içinde değiliz. Bayrağımız, vatanımız kırmızı çizgimizdir. Bizim PKK ile alakamız yoktur, bizim hesaplaşmamız var” dedi. :

“Bizim PKK ve HDP ile alakamız yok. PKK’nın yanında olanlar, şeytanla yatağa girenler, bayılanlar onlar. Habur’dan geçişi biz sağlamadık. Görüşmeleri Oslo’da yapmayın. PKK ile oturup müzakere eden biz değiliz. PKK ile anlaşma yapan biziz.” Biz değiliz.

PKK ve HDP ile asla bir bağımız olamaz. Biz dolaylı olarak dahil değiliz. Her şeyimiz açık. Milliyetçiliği, halkçılığı ve devletçiliği unsur olarak benimsemiş bir partiyiz. Bizden Kuvayi Milliye’ye ve Misak-ı Milli’ye bu topraklarda olağandışı bir şey olamaz. Bayrağımızı ve vatanımızı kırmızı çizgimiz olarak önümüze koyar ve o yolu yürürüz. Kimse bizden bundan daha fazlasını bekleyemez.

Biz bu ülkede; Misak-ı Milli’nin, Kuvayi Milliye’nin, vatanın tam bağımsızlığının, bölünmez bütünlüğünün sahipleriyiz. PKK ve HDP hakkında bize söylenen hiçbir şeyi, bizi suçlayarak getirilen hiçbir şeyi kabul etmiyoruz.

HDP, TBMM’de yasal bir partidir. Diğer partilerle ne kadar bağımız varsa o partiyle de o kadar bağımız var. Ama bizi PKK ile ilişkilendirmek bize yapılabilecek en ağır hakarettir. Bunu reddediyoruz. Bunu yapanların yüzüne içi boş eldiven gibi atıyoruz. Bizim PKK ile alakamız yok. PKK ile hesaplaşmamız var. Bunu çok net söylüyorum.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu